Sonkod sözlük scriptinin gelişmiş özelliklerinden biriside sözlük sınırlamaları. Sözlük sınırlamaları ayarlarına “Genel Ayarlar” sekmesinin altından ulaşabilirsiniz.

Başlık Karakter Sınırı: Kullanıcıların başlık açarken max. kullanabileceği karakter sınırıdır.

Entry ve Başlık Flood Süre Sınırı: Kullanıcıların ard arda entry girmesini ve başlık açmasını engellemek için geliştirilmiş bir özelliktir.

Oylama Flood Süre Sınırı: Bir kullanıcının oy kullandıktan sonra yeni bir oy kullanması için kaç saniye beklemesi gerektiğini ayarlamanızı sağlayan özelliktir.

Favori Flood Süre Sınırı: Bir kullanıcının entry’i favorilerine aldıktan sonra başka bir entry’i favorilerine alması için kaç saniye beklemesi gerektiğini ayarlamanızı sağlayan özelliktir.

Saatlik Artı Oy Verme Kotası: Bir kullanıcının 1 saatte kaç + oy verebileceğini ayarlamanızı sağlayan özelliktir.

Saatlik Eksi Oy Verme Kotası: Bir kullanıcının 1 saatte kaç – oy verebileceğini ayarlamanızı sağlayan özelliktir.

Saatlik Favorileme Kotası: Bir yazarın 1 saat içine en fazla kaç entry’i favorilerine ekleyebileceğini ayarlamanızı sağlayan özelliktir.

Kullanıcı Adı Sınırı: Kullanıcının sözlüğe üye olurken max. kaç karakter kullanabileceğini ayarlamanızı sağlar.

Bir Başlıkta Görünecek MAX Entry Sayısı: Bir başlıkta toplamda 1 sayfada en fazla kaç entry görülebileceğini ayarlamanızı sağlar.

Ana Sayfada Görünecek MAX Entry Sayısı: Ana sayfada toplamda kaç entry görüleceğini ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame’de Görünecek MAX Başlık Sayısı: Sol framede toplamda 1 sayfada en fazla kaç başlık görülebileceğini ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Popüler Sekmesinin Hedef Aldığı Gün Sayısı: Sol framede bulunan “popüler” sekmesinin kaç günlük entryleri göstereceğini ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Çok Oylananlar Sekmesinin Hedef Aldığı Gün Sayısı: Sol framede bulunan “çok oylananlar” sekmesinin kaç günlük entryleri göstereceğini ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Çok Favorilenenler Sekmesinin Hedef Aldığı Gün Sayısı: Sol framede bulunan “çok favorilenenler” sekmesinin kaç günlük entryleri göstereceğini ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Gündem: Sol framede “gündem” sekmesinin açık ya da kapalı olmasını ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Popüler: Sol framede “popüler” sekmesinin açık ya da kapalı olmasını ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Çok Oylananlar: Sol framede “çok oylananlar” sekmesinin açık ya da kapalı olmasını ayarlamanızı sağlar

Sol Frame Kategori: Sol framede “kategori” sekmesinin açık ya da kapalı olmasını ayarlamanızı sağlar.

Sol Frame Karışık: Sol framede “karışık” sekmesinin açık ya da kapalı olmasını ayarlamanızı sağlar.

Duyurular Ziyaretçilere Açık/Kapalı: Duyuruların ziyaretçiler tarafından görülüp görülemeyeceğini ayarlamanızı sağlar.

Üyelerin Kendi Kendine Favori Verebilmesi Açık/Kapalı: Üyelerin kendi entrylerini favoriye almasını ya da almamasını ayarlamanızı sağlar.

Çaylaklar Kaç Entry’den Sonra Onay Listesine Alınsın: Çaylakların, çaylak onay listesine kaç entry girdikten sonra alınmasını ayarlamanızı sağlar.

Çevirimiçi Üyelerin Baz Alındığı Süre: Çevrimiçi üyelerin baz alındığı süreyi ayarlamanızı sağlar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Sonkod Sözlük Scirpti

Takipçi Özelliği

Sonkod sözlük scriptinde bulunan takipçi özelliği ile yazarlar birbirlerini takip edebiliyorlar. Bu sözlük içinde etkileşimi arttıran en önemli unsurlardan bir diğeri. Ayrıca “Takip Ettiklerim” özelliği sayesinde, sözlükte takip edilen yazarların en son girdiği entryleri görülebilecek. Daha fazlasını oku…

Sonkod Sözlük Scirpti

Çevrimiçi Üyeler

Sözlükte etkileşimi en üst seviyeye çıkartmak için “Çevrimiçi Üyeler” özelliği geliştirilmiştir. Bu sayede anlık olarak hangi yazarın çevrimiçi olduğunu diğer yazarlar tarafından görülebilecek.  

Sonkod Sözlük Scirpti

Taslak Özelliği

Uzun bir entry girerken ara sıra mola verilmesi gerekebilir. Taslak özelliği sayesinde bu mola sırasında girilen entrylerin yanlışlıkla veya bir hata sonucu silinmemesi için taslak özelliği geliştirildi. Entry girerken sol altta bulunan “Taslak Olarak Kaydet” Daha fazlasını oku…