Sözlük sitenizde SMTP ayarlarını yapmak için yönetim panelinden “Genel Ayarlar sekmesine giriniz. Hemen altında SMTP ayarları altında bir form çıkacaktır. Mail sunucunuzdan SMTP ayarlarını yapmak için bir mail yaratıp bilgileri aşağıdaki forma doldurmanız gerekmektedir.

SMTP Host: SMTP sunucu adresinizdir. Genellikle mail.siteadi.com şeklindedir.

SMTP Port: Sunucunuzun port bilgileri için hosting sağlayıcınızla irtibat kurunuz.

SMTP Kullanıcı Adı: Siteniz üzerinden gidecek olan maillerin hangi mail adresi ile gitmesini istiyorsanız o mail adresini yazmanız gerekmektedir.

SMTP Parola: SMTP Kullanıcı Adına yazdığınız mail adresinizin şifresi.

SMTP Görünen E-Posta Adresi: Siteniz üzerinden gönderilen maillerin gözükeceği e-posta adresi.

SMTP Secure: Kullandığınız mail sunucusu hangi şifrelemeyi destekliyorsa onu seçmeniz gerekmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Sonkod Sözlük Scirpti

Takipçi Özelliği

Sonkod sözlük scriptinde bulunan takipçi özelliği ile yazarlar birbirlerini takip edebiliyorlar. Bu sözlük içinde etkileşimi arttıran en önemli unsurlardan bir diğeri. Ayrıca “Takip Ettiklerim” özelliği sayesinde, sözlükte takip edilen yazarların en son girdiği entryleri görülebilecek. Daha fazlasını oku…

Sonkod Sözlük Scirpti

Çevrimiçi Üyeler

Sözlükte etkileşimi en üst seviyeye çıkartmak için “Çevrimiçi Üyeler” özelliği geliştirilmiştir. Bu sayede anlık olarak hangi yazarın çevrimiçi olduğunu diğer yazarlar tarafından görülebilecek.  

Sonkod Sözlük Scirpti

Taslak Özelliği

Uzun bir entry girerken ara sıra mola verilmesi gerekebilir. Taslak özelliği sayesinde bu mola sırasında girilen entrylerin yanlışlıkla veya bir hata sonucu silinmemesi için taslak özelliği geliştirildi. Entry girerken sol altta bulunan “Taslak Olarak Kaydet” Daha fazlasını oku…