Sözlük sitesinin olmazsa olmazlarından biriside nesil sistemi. Sonkod sözlük scriptinde nesil eklemek çok kolay. Yönetim panelinden “nesil ayarları” adlı kısmını açıyoruz.

Açılan pencerede “Nesil Ekle” butonuna basarak yeni nesilin adını yazıyoruz ve yeni nesili ekliyoruz. Yeni üye olan yazarlar en son oluşturduğumuz nesile geçecektir.

Oluşturduğunuz bir nesili daha sonra silerken eğer o nesilde olan üyeler varsa o üyelerin nesilleri sildiğiniz nesilden bir önceki nesile aktarılır. Eğer silinen nesilden önce bir nesil yok ise kendinden sonraki nesile aktarılır. Sileceğiniz nesilden başka nesil yoksa silme işlemi gerçekleşmez. En az bir nesil olmak zorundadır. Yeni üye olacak yazarlar en son oluşturduğunuz nesile aktarılırlar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Sonkod Sözlük Scirpti

Takipçi Özelliği

Sonkod sözlük scriptinde bulunan takipçi özelliği ile yazarlar birbirlerini takip edebiliyorlar. Bu sözlük içinde etkileşimi arttıran en önemli unsurlardan bir diğeri. Ayrıca “Takip Ettiklerim” özelliği sayesinde, sözlükte takip edilen yazarların en son girdiği entryleri görülebilecek. Daha fazlasını oku…

Sonkod Sözlük Scirpti

Çevrimiçi Üyeler

Sözlükte etkileşimi en üst seviyeye çıkartmak için “Çevrimiçi Üyeler” özelliği geliştirilmiştir. Bu sayede anlık olarak hangi yazarın çevrimiçi olduğunu diğer yazarlar tarafından görülebilecek.  

Sonkod Sözlük Scirpti

Taslak Özelliği

Uzun bir entry girerken ara sıra mola verilmesi gerekebilir. Taslak özelliği sayesinde bu mola sırasında girilen entrylerin yanlışlıkla veya bir hata sonucu silinmemesi için taslak özelliği geliştirildi. Entry girerken sol altta bulunan “Taslak Olarak Kaydet” Daha fazlasını oku…