QNB Finansbank Enpara IBAN: TR92 0011 1000 0000 0051 5940 25

İsim: Tolga Brandt

Satış Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Sonkod belirli bir amaca hizmet edecek web yazılımlarının paket bir otomasyon halinde üretip sanal kopyalarını lisanslayarak satmaktadır. Bu yazılımları satın alan kişiler için kurulum, yükleme, taşıma gibi hizmetlerin satışı ayrıca barındırma ve alan adı tescil hizmeti sağlamaktadır.

Lisans Alırken Bilmeniz Gerekenler

Sonkod ekibi sattığı yazılım paketlerini önceden sonkod.com adresi üzerinden demo ile birlikte sunar. Alıcının almak istediği yazılımı incelemesi, istediği özelliklerin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Eğer alıcı için bu inceleme olumsuz sonuçlandı ise alıcının ürünü almaması gerekmektedir. Alıcının ürünü alırken demoda sunulan paketi satın aldığını bilmesi ve bu paket haricinde ek istekleri var ise bu isteklerin belirli bir mesai ile ücretlendirilen yazılımcılar tarafından hizmet bedeli alınarak yapılacağını bilmesi gerekmektedir.

İade ve Cayma Hakkı
Yazılımlar domaine lisanslı ve dosya teslimi şeklinde olduğu için iade yapılamaz. Aynı sebepten dolayı verilen lisans değiştirilemez. Lisanslar farklı bir kullanıcıya devredilemez. Sonkod.com’un verdiği hizmetler “Elektronik ortamda teslim edilebilir ürünler” kategorisindedir. Sipariş ödemesi ve aktivasyon sonrası tüketici hakları yasası gereği Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete Sayı 29188 MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ’nde bulunan Madde 15 – (ğ) bendinde belirtildiği üzerede bu yazılım ürünü iade edilemeyecek ürün kapsamındadır. Resmi gazete:” http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

Lisanslı paketlerin güncellemeleri ücretsiz dağıtılır. Güncellemeler yazılım ekibi tarafından aciliyet sırası ve stabilite göz önünde bulundurularak geliştirilir. Bu geliştirmeler tamamen Sonkod’un belirlediği aralıklarda yayınlanmaktadır. Güncellemeler çeşitli hatalar, güvenlik açıkları, çeşitli geliştirmeler ve eksik bulunan özellikleri kapsamaktadır. Lisans sahiplerinin yazılım paketi içinde gördüğü eksiklik veya hataları Sonkod’a bildirmesi gerekmektedir. Bu geri dönüşlerin derlenip bir güncelleme haline getirilmesi ve bu güncellemelerle ilgili süreci belirlemek Sonkod’un kanaatindedir.

Sonkod’un sattığı yazılım paketleri yalnızca üretildiği amacı kapsamaktadır.
Sonkod sattığı ürünlerden para kazandırmayı vaad etmez.
Sonkod web tabanlı bir ürünü, alıcıya satarken yüksek hit veya reklam geliri vaad etmez.

Hizmet Alırken Bilmeniz Gerekenler

Sonkod sattığı hizmetlerde önceden belirttiği ücret karşılığında işlem yapar. Hizmet süresi veya hizmetin tamamlanma süresi önceden belirtilir. Alıcının bu süre ve ücreti göz önünde bulundurarak hizmeti alması gerekmektedir. Grafik tasarım, programlama gibi el emeği isteyen işlerde ücret önceden alınır ve hizmetin iadesi kesinlikle yapılamaz.